Ученици наше школе на отварању Видришта

Ученици млађих разреда наше школе са тачком „Обредни хлебови” учествовали су на манифестацији организованој поводом отварања Видришта, нове туристичке дестинације на територији градске општине Црвени крст.

Излетиште Видриште надомак Миљковца, које је до сада било познато по термалном извору лековите воде, уређено је захваљујући пројекту о прекограничној сарадњи нишке општине Црвени крст и бугарске општине Перник.

У склопу излетишта налазе се остаци византијског утврђења Градиште из 6. века, остаци средњевековне куле Железник из 14. века, као и манастир Свети Никола из истог периода. Важно је нагласити да се за овај манастир везује почетак рада основне школе у Миљковцу.

Изграђена туристичка инфраструктура (летњиковци, клупе, стазе за шетњу), садржаји су који су обогатили овај локалитет, а нетакнута природа идеалан је амбијент за излете ученика и извођење амбијенталне, пројектне наставе чему стреми данашњи образовни систем.