28.02.2021. Читајмо гласно!

Библиотека ОШ „Лела Поповић” из Миљковца низом активности подржала је акцију „Читајмо гласно” коју је поводом обележавања 28. фебруара – Националног дана књиге, покренуло и по четврти пут организовало Друштво школских библиотекара Србије.

Ученици су, најпре, добили задатак да изаберу омиљене стихове или делове из прочитаних књига који су на њих оставили најјачи утисак. Исте су, затим, читали и коментарисали на часовима српског језика у оквиру обогаћеног једносменског рада.  Од најлепших цитата направљен је пригодан пано у холу школе.

Велики допринос акцији дали су и ученици који су учествовали на литерарним конкурсима. Они су наглас прочитали своје награђене радове.

У просторијама школске библиотеке, након одржаних часова, најлепше цитате наше књижевности ученицима су читале библиотекарке школе.

Ученици наше школе ове школске године први пут били су део акције „Читајмо гласно”. Уживали су у промовисању културе читања и читалачке писмености и са нестрпљењем ишчекују наредну акцију.