28.2.2024. Међународни дан борбе против вршњачког насиља – Дан ружичастих мајица

Међународни дан борбе против вршњачког насиља, познатији под називом Дан ружичастих мајица, обележен је данас у нашој школи. У млађим разредима су се током читавог дана реализовале разноврсне  активности. Уз песме „Другарство” Драгана Лаковића и „Шапутање” Драгана Лукића писале су се поруке пријатељства, осмишљавали математички задаци на тему борбе против вршњачког насиља, играле се игре које промовишу другарство и толеранцију. Одгледан је и анимиран едукативни филм „Кишобран”. Уз мото да су сви у одељењу јединствени, али да само заједно чине ремек-дело, обојен је дан у данас најлепшу боју на свету – ружичасту. Ученици старијих разреда су исписивањем порука другарства, љубави, толеранције и међувршњачке сарадње промовисали ненасилно решавање конфликата.