5.4.2022. Припреме за школску представу

Један oд најбољих, најкреативнијих и најлепших начина да се ученици упознају са делима домаћих и страних писаца је кроз драмску адаптацију. Ученици који на једносменској настави похађају активност „Драмосплет” за овогодишњу школску представу изабрали су „Зону Замфирову” Стевана Сремца. Како није довољно имати таленат за глуму и како су неки од предуслова за развијање драмских вештина читање, увежбавање и посвећеност, наши глумци се кроз редовне пробе које организује и води наставница српског језика Маја Ђорђевић припремају да нам што верније представе „Зону Замфирову”. Почетком јуна, у улози Зоне и Манета моћи ћемо да видимо Петру Милићевић и Филипа Лазића, док ће улоге тетка Доке и Таске играти Нина Ђорђевић и Теодора Јоцић. Улоге хаџи Замфира и Јевде тумачиће Никола Марјановић и Исидора Петровић. У представи ће учествовати и Јован Јовановић , Александар Симић , Немања Стојановић и Матеја Џунић.