Дечја недеља у млађим разредима

У току Дечје недеље било је разних активности за ученике млађих  разреда, у складу са њеним овогодишњим слоганом „Имам право да живим срећно и здраво”. Ученици су Дечју недељу провели у заједничкој игри, спортским активностима и дружењу.

Првог дана у недељи посвећеној деци ученици су кроз разговор о дечјим правима и обавезама илустровали њима најзанимљивије чланове из Буквара дечјих права Љубивоја Ршумовића.

У уторак су уређивали зидне новине на тему „За одрастање без насиља”.

Спортски дан у среду 3.10.2018. године био је резервисан за спортске активности и промовисање здравог начина живота. Тим поводом ученици су прво украшавали школска дворишта, цртајући оно што за њих представља здраву храну, а затим су уследиле различите спортске игре и крос.

Креативна радионица за израду играчака од природних материјала реализована у четвртак 4.10.2018. године. Ученици су донели воће, поврће, лишће, шишарке и разно зрневље које су, уз помоћ учитељица, користили за израду играчака.

У петак је у матичној школи, уз одговарајући програм, организован пријем првака у Дечји савез.